Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Клуб Атлетико Мадрид и Депортиво Алавес

Клуб Атлетико Мадрид и Депортиво Алавес одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Сабота, 16 12 2017.

Одбраната на Клуб Атлетико Мадрид одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Клуб Атлетико Мадрид беше доволен за победа од 1:0.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/ajlud_1.mp4?token=1513465414-ghAuPY0b7I3%2FTCCXq5JAKNJpFiZAmDGPL5ZJulUcFCg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk