Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Акишар Беледиеспор и Кајзериспор

Во Недела, 17 Декември, Акишар Беледиеспор го нагости Кајзериспор во рамките на Супер Лига натпревар.

Одбраната на Кајзериспор одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Кајзериспор постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Кајзериспор.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Акишар Беледиеспор и Кајзериспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/xeccf.mp4?token=1513517763-9U5drF7%2BgcKs1sg3toX7nSFIBTNMU2NQkbMbQ2QKcc8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk