Видео од натпреварот Брајтон & Хов Албион ФК vs Барнли ФК

Во Сабота, 16 Декември, Брајтон & Хов Албион ФК и Барнли ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Брајтон & Хов Албион ФК го пречека Барнли ФК во рамките на Премиер лига но мрежите мируваа и натпреварот заврши без голови.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/o3v8m.mp4?token=1513456647-7ZD90On9rklmFk187mMnXq5p4ciAoY3KCcQOigiWu2k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk