Стоук Сити ФК vs Вест Хем Јунајтед ФК голови и хајлајтс

во Сабота, 16 Декември, Стоук Сити ФК на домашен терен играше против Вест Хем Јунајтед ФК во рамките на Премиер лига.

Вест Хем Јунајтед ФК постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0. Домашните навивачи останаа разочарани.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Стоук Сити ФК и Вест Хем Јунајтед ФК можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/fuspu.mp4?token=1513456888-TqexYzMysRT0yRyg0CVs25U6z1QFYfiHRGK7fOdSVe8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.