Хајлајтс и голови од УС Кремонезе vs Емполи ФК

Во Сабота, 16 Декември, УС Кремонезе го нагости Емполи ФК во рамките на Серија Б натпревар.

УС Кремонезе и Емполи ФК постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/d7rog.mp4?token=1513447310-dI3DdFtWg96SJ39BN9yAAAPfgqaJtcBVqtigyxDC5R4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Серија Б и проверете ги одличните типови на kladenje.mk