Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу СД Еибар и Валенсија

СД Еибар на домашен терен играше против Валенсија во рамките на Ла Лига, во Сабота, 16 Декември.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но СД Еибар успеа да реализира две, додека Валенсија само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На натпреварот помеѓу СД Еибар и Валенсија имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/7mmbz.mp4?token=1513458123-Dwt%2FBG4f8cXbpZsQt%2FTVMFt%2FbNIn%2F4tkWr667AtOPDM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365