Хајлајтс и голови од Манчестер Сити ФК vs Тотенхем Хотспур ФК

Манчестер Сити ФК го пречека Тотенхем Хотспур ФК во Сабота, 16 Декември.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Манчестер Сити ФК успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 4-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Манчестер Сити ФК и Тотенхем Хотспур ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/u58tt.mp4?token=1513456883-FXHTdv5yhNmgl0lc9Wanyg%2BYMwcMbUjJd9mn5E5fkRY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот