Хајлајтс и голови од БВ Борусија 09 Дортмунд vs ТСГ 1899 Хофенхајм

БВ Борусија 09 Дортмунд и ТСГ 1899 Хофенхајм одиграа натпревар во рамките на Бундеслига, во Сабота, 16 12 2017.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но БВ Борусија 09 Дортмунд успеа да реализира две, додека ТСГ 1899 Хофенхајм само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу БВ Борусија 09 Дортмунд и ТСГ 1899 Хофенхајм.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/wx9y8.mp4?token=1513457365-C19%2Ff1fg8XwEzGF5sHduWSi9KXff9ekqiJQ93TagbP4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.