ФЦ Интернационале Милано vs Удинезе Калчо голови и хајлајтс

ФЦ Интернационале Милано го нагости Удинезе Калчо во рамките на Серија А меч, во Сабота, 16 Декември 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола. Сепак ФЦ Интернационале Милано беше послаб противник, постигна само 1 гола, додека Удинезе Калчо постигна 3 гола и победи со точен резултат 3-1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/lfeyg.mp4?token=1513442207-iuqTXoL2HFOfM2r4cmqubDf%2BxSrYHsmdYK%2BURIK9ldY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk