Хајлајтс и голови од Валенсија vs Селта Виго

Во Сабота, 9 Декември, Валенсија го нагости Селта Виго во рамките на Ла Лига натпревар.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Валенсија, а еден гол постигна Селта Виго. Тоа резултираше со победа на Валенсија од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Валенсија и Селта Виго.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/7sktj.mp4?token=1512860207-5si2pm0X8qSIZnQRjuUUQzbkvcYTI%2BqT0yeQkIR1lYo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365