Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу УС Сасуоло Калчо и ФЦ Кротоне

УС Сасуоло Калчо на својот стадион го пречека ФЦ Кротоне во рамките на Серија А, во Недела, 10 12.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна УС Сасуоло Калчо, а еден гол постигна ФЦ Кротоне. Тоа резултираше со победа на УС Сасуоло Калчо од 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу УС Сасуоло Калчо и ФЦ Кротоне погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/9b8q5.mp4?token=1512936207-FXNPt3cEUIbUS8T8uGKHaq9HxVWEPAQrsg8ByuVwH2w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk