Јанг Бојс vs Скендербег голови и хајлајтс

во Четврток, 7 Декември, Јанг Бојс на домашен терен играше против Скендербег во рамките на УЕФА Европа Лига.

Јанг Бојс прими еден гол, но успеа да постигне два гола, па забележа победа со резултат 2:1.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Јанг Бојс и Скендербег погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/yahxx.mp4?token=1512752560-Zo7cTxC2UbqFMkx0g6teOGGLY3ibuz1aySqYv0G6Z3g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk