Хајлајтс и голови од Стеауа Букурешт vs Лугано

Стеауа Букурешт на домашен терен играше против Лугано во рамките на УЕФА Европа Лига, во Четврток, 7 Декември.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Лугано, а еден гол постигна Стеауа Букурешт. Тоа резултираше со победа на Лугано од 2:1.

На натпреварот помеѓу Стеауа Букурешт и Лугано имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-b2.streamablevideo.com/video/mp4/lbwpm.mp4?token=1512752562-rZznmkjRQeK5YRMviRHINpkrFV5%2FxIrRZPMoqpoB360%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.