Џенова vs Кротоне голови и хајлајтс

Во Четврток, 30 Ноември, Џенова и Кротоне одиграа натпревар во рамките на Куп на Италија.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Џенова. Поради тоа Џенова го доби натпреварот со 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/235r1.mp4?token=1512082989-c765UCEpXamy3uDQMuavvQxbP7Xder0M61VOVsLDHQk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk