Kahramanmaraşspor vs Истанбул Башакшехир голови и хајлајтс

Во Четврток, 30 Ноември, Kahramanmaraşspor на својот стадион го пречека Истанбул Башакшехир во рамките на Куп на Турција.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Истанбул Башакшехир беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека Kahramanmaraşspor искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Истанбул Башакшехир.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lnqcf.mp4?token=1512064982-F0DkQWRqF8ODeBfL64%2B4LCIWJNsltbsv3bk17fB6W0k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk