Хајлајтс и голови од Лас Палмас vs Депортиво Ла Коруња

Во Среда, 29 Ноември 2017, Депортиво Ла Коруња му гостуваше на Лас Палмас во рамките на Куп на Кралот.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, за нијанса полоши беа играчите на Лас Палмас кои постигна еден гол помалку и го загубија натпреварот со резултат 3-2.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/355no.mp4?token=1511999332-19eWYeVotcByBL8bceU7IUtsoAc4l0u0I%2FrgKNOG%2F7c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk