Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ланус и Гремио

Во Среда, 29 Ноември, Ланус го нагости Гремио во рамките на Копа Либертадорес натпревар.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, Гремио, успеа да реализира две, додека Ланус само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Ланус и Гремио.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/650md.mp4?token=1512046976-vdHu6wRArBCrsOFPeKgUE3%2BzLUIFI1JzSxEYkLIw7mc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.