Хајлајтс и голови од Вест Бромвич Албион ФК vs Њукасл Јунајтед ФК

Вест Бромвич Албион ФК го пречека Њукасл Јунајтед ФК во Вторник, 28 Ноември.

Двата тима, Вест Бромвич Албион ФК и Њукасл Јунајтед ФК по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Вест Бромвич Албион ФК и Њукасл Јунајтед ФК.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/49t8e_1.mp4?token=1511909375-eOiCgvpiWsvnNb6UkSEE1%2F6b8V1zvgmy4cCo5Ir0%2BbM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk