Хајлајтс и голови од Ридинг ФК vs Барнсли ФК

Во Вторник, 28 Ноември 2017, Барнсли ФК му гостуваше на Ридинг ФК во рамките на Чемпионшип.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 3 гола, но сите во мрежата на Барнсли ФК. Тоа резултираше со победа на Ридинг ФК од 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Ридинг ФК и Барнсли ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hqmxu.mp4?token=1511909699-INFRFDrOgOpPKcA8YRnxBweax%2FXFuQ%2FJPkB8TyfZC2U%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk