Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Дерби Каунти ФК и Ипсвич Таун ФК

Во Вторник, 28 Ноември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Дерби Каунти ФК и гостинот Ипсвич Таун ФК.

Ипсвич Таун ФК успеа да постигне само еден гол, доволен за победа од 1:0, бидејќи домашниот тим, Дерби Каунти ФК, не постигна ниту еден гол.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jzy5l.mp4?token=1511909697-pDicxul0TjGsSthzKc6pjOa1cFm6FW1WeBSmAWl6htM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.