Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Карабукспор и İstanbulspor

Во рамките на Куп на Турција се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Карабукспор и гостинот İstanbulspor, во Среда, 29 Ноември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Карабукспор, а еден гол постигна İstanbulspor. Тоа резултираше со победа на Карабукспор од 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/976×7.mp4?token=1511981701-AFN%2BvLayvci%2FoWGVW%2BfunPybwvBdwjKLrJKy4EZwOlE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Куп на Турција? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk