Хајлајтс и голови од Фенербахче vs Adana Demirspor

Во Среда, 29 Ноември, Фенербахче го нагости Adana Demirspor во рамките на Куп на Турција натпревар.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 6 гола, но сите во мрежата на Adana Demirspor. Тоа резултираше со победа на Фенербахче од 6-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/eu73u.mp4?token=1511987642-92PpJFNHeH9GknEuJNUyTchSSMANk1U0FKaxUowBa4c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk