Хајлајтс и голови од Галатасарај vs Sivas 4 Eylül

Галатасарај и Sivas 4 Eylül одиграа натпревар во рамките на Куп на Турција, во Вторник, 28 11 2017.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Sivas 4 Eylül постигна 1 гола, но Галатасарај постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Галатасарај и Sivas 4 Eylül можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/67bpa.mp4?token=1511902968-25%2BC98DynBHZNOoVVQKnmaaRBBYdAPqwSRuEg%2FjY8Vc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.