Реал Сосиедад vs Лас Палмас голови и хајлајтс

Реал Сосиедад и Лас Палмас одиграа натпревар во рамките на Ла Лига, во Недела, 26 11 2017.

На натпреварот имаше вкупно 4 гола, но тие рамноправно беа распоредени помеѓу Реал Сосиедад и Лас Палмас, па мечот заврши со резултат 2:2.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Лас Палмас.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7uxbg.mp4?token=1511721362-M1p154RIEG4YHkNyqJ09Apn0ZauSnWJdKpNy%2F0cFASo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Ла Лига? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk