Хајлајтс и голови од Ајакс vs Рода

Ајакс на својот стадион го пречека Рода во рамките на Ередивизија, во Недела, 26 11.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Ајакс успеа 5 да ги претвори во гол, додека Рода искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Ајакс со точен резултат 5-1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Ајакс и Рода можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6e0sa.mp4?token=1511722913-Tu2eWihg8ZImlsr6%2BUsTM365GD9n0FWL7X2A71qTM44%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk