Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Монпеље и Лил

Во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Монпеље и гостинот Лил, во Сабота, 25 Ноември 2017.

Напаѓачите на Монпеље беа расположени и постигнаа точно 3 гола, додека Лил не постигна ниту еден, па затоа го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Монпеље и Лил погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7hjel.mp4?token=1511654567-c16Jpft3VZqyJ6TgNhf2IW9Krq4VZUHw3%2FZiri2Z81A%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk