Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу ФК Мец и Амиен СЦ

Во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ФК Мец и гостинот Амиен СЦ, во Сабота, 25 Ноември 2017.

ФК Мец не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на ФК Мец на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Амиен СЦ од 2:0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу ФК Мец и Амиен СЦ погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-rhhu6.mp4?token=1511647261-M%2FNNzLwO%2BBNDAs7XCbAR%2FNO7H9yKNpldmsh2ttIt35k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365