Хајлајтс и голови од Келн vs Херта

Во рамките на Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Келн и гостинот Херта, во Недела, 26 Ноември 2017.

Херта создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Херта од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4r26r.mp4?token=1511726563-3PM04MLvceZEsT8F5c916hO4BXiphsaEsJqYIXgV6Tc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk