Хајлајтс и голови од Кашимпаса vs Конјаспор

Во Недела, 26 Ноември, Кашимпаса на својот стадион го пречека Конјаспор во рамките на Супер Лига.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Кашимпаса, а еден гол постигна Конјаспор. Тоа резултираше со победа на Кашимпаса од 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jik6s.mp4?token=1511722984-6gMlWq5%2BwHPZj%2BuIoFI%2Fwgp7ucAaKeR0uLB9oEMWOro%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk