Хадерсфилд Таун ФК vs Манчестер Сити ФК голови и хајлајтс

Хадерсфилд Таун ФК и Манчестер Сити ФК одиграа натпревар во рамките на Премиер лига, во Недела, 26 11 2017.

Манчестер Сити ФК не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Хадерсфилд Таун ФК и Манчестер Сити ФК погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sn91y.mp4?token=1511722972-fxRKO3oaul94lx5Vmd0pCu0RhHi1z4PNXOL8N%2Bvw0z4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.