Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајнтрахт Брауншфајг и Нирнберг

Во рамките на 2ра Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ајнтрахт Брауншфајг и гостинот Нирнберг, во Сабота, 25 Ноември 2017.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Нирнберг успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0lik6.mp4?token=1511629341-CIFnRbEKMSe%2Fh413FTl38t7J6pnpYv5fWmvMMl1bjAQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk