Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Османлиспор и Генчербирлиги

Османлиспор го нагости Генчербирлиги во рамките на Супер Лига меч, во Петок, 24 Ноември 2017.

Османлиспор беше подобар противник на теренот, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Османлиспор од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/japu2.mp4?token=1511557344-NzS%2BONbbbM%2BqcReWD8JDqbiQ%2BdWZzf9U%2BSffZDNp45Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Супер Лига.