Хајлајтс и голови од Вест Хем Јунајтед ФК vs Лестер Сити ФК

Вест Хем Јунајтед ФК на својот стадион го пречека Лестер Сити ФК во рамките на Премиер лига, во Петок, 24 11.

Ниту Вест Хем Јунајтед ФК ни Лестер Сити ФК не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uer4v.mp4?token=1511564381-65pLgAdXvMvSF7yf158OQqlQKYJbn%2FJ7twUBjwnxU8k%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk