Атлетик Клуб Билбао vs Херта голови и хајлајтс

Во рамките на УЕФА Европа Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Атлетик Клуб Билбао и гостинот Херта, во Четврток, 23 Ноември 2017.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Атлетик Клуб Билбао успеа да постигне еден гол повеќе и забележа победа со точен резултат 3-2.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб Билбао и Херта.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/brwl8.mp4?token=1511469182-SmFhHxL5VS1h20rdrmwK85QMkRqm6%2FpGgHiEWaAHWgA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Европа Лига.