Атлетико МГ vs Коритиба голови и хајлајтс

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Атлетико МГ и гостинот Коритиба, во Недела, 19 Ноември 2017.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но сите ги постигна Атлетико МГ, па Коритиба го загуби мечот со резултат 3-0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Атлетико МГ и Коритиба.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q84ty.mp4?token=1511179366-j%2Bd1eWyTi9ZhHK%2BIvODkFtPgvV1OeQjLu8q22H92xqI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk