Удинезе vs Каљари голови и хајлајтс

Во Недела, 19 Ноември, во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Удинезе и гостинот Каљари.

Каљари немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Удинезе и Каљари.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yrikx.mp4?token=1511113849-pmpMgkH85mTMsPNyJSnJpg447ZFsr3pxRSGgAfOf77c%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk