Хајлајтс и голови од Лас Палмас vs Леванте

Лас Палмас на домашен терен играше против Леванте во рамките на Ла Лига, во Недела, 19 Ноември.

Лас Палмас не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Лас Палмас на разочарување на домашната публика беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на Леванте од 2:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1mvc1.mp4?token=1511125363-V9niECpHGjF2CBiX33YIDeNolpcWauJbdXUqo8LJL1M%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk