Жирона vs Реал Сосиедад голови и хајлајтс

Во Петок, 17 Ноември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Жирона и гостинот Реал Сосиедад.

Двата тима, Жирона и Реал Сосиедад постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kxol9.mp4?token=1510958790-gm9qOGlLWHKQJLxXsrxJKBqcyEsQ%2FIvWDndD0CdezRA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Ла Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk