Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ридинг и Вулверхемптон

Во Сабота, 18 Ноември, Ридинг го нагости Вулверхемптон во рамките на Чемпионшип натпревар.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Ридинг. Тоа резултираше со победа и три бода за Вулверхемптон при резултат од 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qjhka.mp4?token=1511035372-39wpfjj%2F9OQfcZ1h%2FiNDbv6k8JMYKvFrjqMEqDODm54%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk