Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Перу и Нов Зеланд

Перу на својот стадион го пречека Нов Зеланд во рамките на WC Qualification Intercontinental Play-offs, во Четврток, 16 11.

Нов Зеланд не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Нов Зеланд беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Перу и Нов Зеланд можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/612ug.mp4?token=1510848168-4sVgxzp8UmmkKwureGC9Y7asWO3obd2li1y%2B7iJjyjg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.