Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Гремио и Сао Паоло

во Среда, 15 Ноември, Гремио на домашен терен играше против Сао Паоло во рамките на Серија А.

Гремио успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Сао Паоло не постигна ниту еден гол.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xdh6d.mp4?token=1510846381-Lo8ewwgz7QWh0SSnQswOyXJ8nG0e4B7bnpZWtoBtmnI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk