Хајлајтс и голови од Коринтианс vs Флуминенсе

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Коринтианс и гостинот Флуминенсе, во Среда, 15 Ноември 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Флуминенсе беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/neh2r.mp4?token=1510846442-EpZGRuBPKmIBWaANw%2BTOKmnvxeNWnDeSldj%2BIEIX5TI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk