Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Македонија и Норвешка

Македонија на својот стадион го пречека Норвешка во рамките на Меѓународни пријателски натпревари, во Сабота, 11 11.

Норвешка не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Норвешка беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Македонија и Норвешка.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zaln6.mp4?token=1510437761-woEZ8fvrpMmOPBIvbTaylUjjQAsBTjCtXToyc1PeQk4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk