Франција vs Велс голови и хајлајтс

Франција го нагости Велс во рамките на Меѓународни пријателски натпревари меч, во Петок, 10 Ноември 2017.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Велс. Тоа резултираше со победа на Франција од 2:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Франција и Велс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pe68v_1.mp4?token=1510354995-lbyEFCDY9JjHVj%2Bb9TRvzbphFJEeSiPlDkpKTYT5pLE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk