Хајлајтс и голови од Јужна Африка vs Сенегал

Во Петок, 10 Ноември, во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Јужна Африка и гостинот Сенегал.

Сенегал имаше убаво гостуваење, постигна два гола на натпреварот. Јужна Африка и покрај сите напори не успеа да го совлада гостинскиот голман и ги разорачара домашните навивачи. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и трите бода за Сенегал.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d3ptt.mp4?token=1510344185-X%2BUv%2Boyf84FwFCT5XltPFVV3KjhH17sH5nSkzdRh3DM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.