Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сиваспор и Конјаспор

Сиваспор на домашен терен играше против Конјаспор во рамките на Супер Лига, во Недела, 5 Ноември.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Сиваспор успеа да реализира две, додека Конјаспор само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сиваспор и Конјаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/b10gy.mp4?token=1509959195-M1IwUXPnGTUVt%2BrUx8tit4XcBgj0nx5P7p%2F9TAmb5u4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.