Хајлајтс и голови од Лудогорец vs ЦСКА СОФИЈА

Во Недела, 5 Ноември, во рамките на A ПФГ се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лудогорец и гостинот ЦСКА СОФИЈА.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, гостинскиот тим, ЦСКА СОФИЈА, успеа да реализира две, додека Лудогорец само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Лудогорец и ЦСКА СОФИЈА.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/q174r.mp4?token=1509958234-2djMzQX8gL1Kqee82OCMbp0LkOUwmD2enNZZBAj1%2FTA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.