Хајлајтс и голови од Фиорентина vs Рома

Фиорентина го нагости Рома во рамките на Серија А меч, во Недела, 5 Ноември 2017.

Публиката имаше можност да види 6 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Рома додека 4 завршија во мрежата на Фиорентина. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Рома. Конечниот резултат беше 4-2 за гостинскиот тим.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Фиорентина и Рома.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5aaic.mp4?token=1509959172-xeBjkI6t4fmEaFoZhSLAzPZKUrvfZ7QtIbTkq%2F%2FZtRc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk