Хајлајтс и голови од АДО Ден Хаг vs Феенорд

АДО Ден Хаг го нагости Феенорд во рамките на Ередивизија меч, во Недела, 5 Ноември 2017.

Двата тима, АДО Ден Хаг и Феенорд по два пати го погодија противничкиот гол, па после последниот свиреж на судијата, резултатот беше 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу АДО Ден Хаг и Феенорд погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4jijz.mp4?token=1509959184-sX3c1qBHpIG%2FxvMuwbMPTm9OLYkJMXZkYg8CAtrXnfk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk