Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ајакс и Утрехт

Во Недела, 5 Ноември, Ајакс и Утрехт одиграа натпревар во рамките на Ередивизија.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Утрехт, а еден гол постигна Ајакс. Тоа резултираше со победа на Утрехт од 2:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ајакс и Утрехт.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v4832.mp4?token=1509959186-M8DDkdARodicm2KvUCDOKuLLWlIfcRhIfSyUa1nNtSM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посетете го Casinobonus.mk и научете повеќе за рулет системот